बच्चाहरूको लागि इस्तानबुलको सर्वश्रेष्ठ ग्रीष्मकालीन स्कूलहरू

बच्चाहरूको लागि इस्तानबुलको सर्वश्रेष्ठ ग्रीष्मकालीन स्कूलहरू

Yaz tatilini verimli şekilde geçirmenin en etkili yollarından biri, yaz okulları. Çocukların sanatsal ve sportif yönlerini geliştiren bu okullar, aynı zamanda tatil süresince sosyalleşmelerine de olanak tanıyor. İstanbul’da yaşayan aileler ise bu konuda oldukça şanslı çünkü şehirde çok sayıda profesyonel hizmet veren yaz okulu mevcut. Eğer siz de çocuğunuzun bilgisayardan uzak durup hareket ettiği ve eğlenerek öğrendiği bir tatil geçirmesini istiyorsanız İstanbul’un en iyi yaz okulları listemize muhakkak göz atın!

Zeka ve Yetenek Köyü Yaz Okulu 

वेब साइटसी: https://www.34ormanpark.com/

34 Ormanpark Zeka ve Yetenek Köyü ile EMA Sports Akademi’nin işbirliğinde düzenlenen yaz okulunda, çocukları dolu dolu bir program bekliyor. Yüzde 90’ı açık alanda gerçekleştirilen, orman okulu eğitim felsefesi ile harmanlanmış dersler ile öncelikli olarak ‘hareket etmek’ ve ‘üretkenlik’ hedefleniyor. Maksimum 10-12 kişiden oluşan gruplara 5-6, 7-8, 9-10 ve 11+ yaş grubundaki çocukların katılması mümkün.

Yaz okulundaki dersler ise şu şekilde:

 • जिमनास्टिक्स
 • Akıl oyunları-Satranç
 • Orman Eğitimi
 • सवारी
 • Survivor ve Hareket Eğitimi
 • Pilates ve Yoga
 • Doğada Matematik
 • Doğada İngilizce
 • Doğada Drama
 • Mutfak Atölyesi
 • Doğada Hızlı Okuma
 • Eğlenceli Bilim
 • Çiftçi Çocuk
 • Çömlek
 • Okçuluk ve Oryantiring

Aqua Kamp

çocuk yaz okulu İstanbul

Fotoğraf: MaBraS

वेब साइटसी: https://aquakamp.com/

Aqua Kamp, yemyeşil bir koru içerisinde hizmet veriyor. Merkezin yaz okulu programları spor ve etüt programları olarak ikiye ayrılmış durumda. Spor etkinliklerde yüzme ana branş, basketbol ve tenis de yardımcı branşlar olarak yer alıyor. Çocuklar, basketbol ve tenis derslerinden istediğini seçebiliyor. Etüt programlarında ise İngilizce, Okçuluk, İzcilik & Kampçılık, Satranç, Resim, Çadır Kurma, El İşi, Survivor Parkuru gibi faaliyetler yürütülüyor. Aradığınız, şehrin merkezinde ama doğa ile iç içe profesyonel bir hizmet ise Aqua Kamp sizin için iyi bir seçenek olabilir.

Fenerbahçe Koleji Yaz Okulu

वेब साइटसी: http://www.fbkspor.org/

Zengin program içeriği, geniş tesis olanakları ve uzman eğitim kadrosu ile Anadolu Yakası’nın en çok tercih edilen yaz okullarından biri de Fenerbahçe Koleji’ne ait. Okulun amacı, çocukların yeteneklerini keşfetmesine yardımcı olmak ve onlara sporu sevdirmek. Programlar 3-5 yaş ve 6-14 yaş grubu çocuklara yönelik olarak sunuluyor. Okulun ders programında yer alan branşlardan bazıları ise şu şekilde:

 • जिमनास्टिक्स
 • पौंडी
 • नाटक
 • Eğitsel Oyunlar
 • Bahçe Etkinlikleri
 • संगीत
 • Görsel Sanatlar
 • मा
 • बास्केटबल
 • भलिबल
 • फुटबल

Galatasaray Spor Okulları Yaz Programı

İstanbul yaz okul öneri

Fotoğraf: Markus Spiske

वेब साइटसी: https://www.galatasaraysporokullari.com/sayfa/yaz-programi

Dünya standartlarında hazırlanmış programları, yetkin eğitim kadrosu ve güvenilir tesisleriyle Galatasaray Spor Okulları yaz programları, çocuğunuza yetkinliklerini keşfettiği bir tatil vadediyor. Sanat ve spor etkinliklerinin bulunduğu dersler, Beşiktaş-Ulus MEF Okulları ve Bahçelievler Aydın Doğan Lisesi kampüslerinde gerçekleşiyor. Her iki tesisin de sanat, spor ve atölye çalışmalarına uygunlukları eksiksiz.

Koç Üniversitesi Yaz Okulları

वेब साइटसी: https://kocelckids.ku.edu.tr/

Koç Üniversitesi, kendi ve diğer üniversite öğrencilerinin yanı sıra lise öğrencilerine ve 6-12 yaş grubu çocuklara yönelik yaz okulları düzenleyen, üstelik bunu en kaliteli şekilde yapan eğitim kurumlarından biri. Koç University English Language Center for Kids programında düzenlenen atölye çalışmaları, çocukların kaynak kullanabilme ve problem çözebilme yetenekleri ile İngilizce dinleme ve konuşma becerilerinin artmasını hedefliyor. Bu doğrultuda tüm çalışmalar anadili İngilizce olan rehberler tarafından düzenleniyor. Eğer çocuğunuzun golf, fotoğrafçılık, drama gibi aktivitelerle hem fiziksel ve sosyal gelişimi desteklensin hem de İngilizcesi gelişsin istiyorsanız Koç Üniversitesi ile iletişime geçebilirsiniz. Son olarak kurumda 9-12 yaş grubu çocuklara yönelik Yaz Yatılı Programı’nın da bulunduğunu söyleyelim.

Uğur Okulları Yaz Okulu

वेब साइटसी: https://ugurokullari.k12.tr/ 

Türkiye’nin en köklü eğitim kurumlarından biri olan Uğur Okulları, her yıl olduğu gibi bu yıl da öğrencileri keyifli bir yaz okulu programı ile buluşturuyor. Kurumun Türkiye’nin birçok ilinde kampüsü bulunduğu için bu program yalnızca İstanbul’da uygulanıyor olarak düşünmeyin. Eğer bulunduğunuz şehirde kampüs varsa iletişime geçebilir, çocuğunuzu sanat ve spor dersleri ile oluşturulmuş yaz okuluna kayıt ettirebilirsiniz.

ENKA Yaz Spor Okulları

Çocuklar için yaz okulları

Fotoğraf: RODNAE Productions

वेब साइटसी: https://www.enkaspor.com/spor-okullari/yaz-spor-okullari/

1983’ten bu yana Türk sporunun gelişimini destekleyici faaliyetler yürüten ENKA Spor Kulübü, 2005-2013 yılları arasında doğmuş çocuklara yönelik düzenlediği yaz okulları ile de onların yeteneklerini keşfetmelerine ve spor ahlakı kazanmalarına katkıda bulunuyor. Yaz okulu; basketbol, yüzme, atletizm, tenis, masa tenisi ve kültürel aktivitelerden oluşuyor.

İstanbul Yelken Kulübü

वेब साइटसी: http://www.istanbulyelken.org.tr/egitim-merkezleri/

Bu yaz tatilinde çocuğunuzun yelkenli kullanmayı ve marina hayatını öğrenmesini; ekip çalışmasının ne demek olduğunu yerinde keşfetmesini ister misiniz? Türkiye’nin ilk yelken kulübü olan İstanbul Yelken Kulübü’nün, 6-12 ve 13-17 yaş gruplarına yönelik düzenlediği yaz okulu ile tüm bunlar mümkün!

RCS Academy

वेब साइटसी: https://rcsplus.org/rcs-academy/

Robert Koleji öğretmenleri ve kulüp danışmanları tarafından düzenlenen RCS Academy programları, bu yıl pandemi dolayısıyla online olarak gerçekleştiriliyor. Programın amacı, 12-17 yaş arası çocukların İngilizce konuşma ve anlama becerilerini geliştirmek. Bu doğrultuda da tüm süreç İngilizce yürütülüyor. Bu yıl düzenlenemeyecek olsa da önümüzdeki yıllarda muhakkak RCSUMMER programlarını da takip edin!

Burhan Felek Yaz Okulu

Burhan Felek yüzme havuzu çocuk kamp

Fotoğraf: Drew Gilliam

Burhan Felek Yüzme Havuzu’ndaki yaz okulları, hafta sonu çocuklar aileleriyle birlikte vakit geçirebilsinler diye hafta içi düzenleniyor. Gruplar 15 kişiyi geçmiyor ve profesyonel rehberler çocukların başından bir an olsun ayrılmıyor. Dersler, 5-14 yaş aralığındaki çocuklara yönelik olarak Acıbadem Doğuş Üniversitesi Kampüsü’nde gerçekleştiriliyor. Ana branşları Yüzme, Jimnastik, Basketbol, Voleybol, İngilizce, Satranç ve El Becerileri oluştururken; yardımcı branşlarda Futsal, Sinema, Resim, Zeka Oyunları ve Survivor etkinliği yer alıyor. Dönem sonunda da kültürel bir gezi yapılıyor.

Gymboreeclasses Yaz Kampı

İstanbul yaz çocuk kampı

Fotoğraf: Alex Kondratiev

वेब साइटसी: https://www.gymboreeclasses.com.tr/class/yaz-kampi.html

3-6 yaş grubu çocuklar için eğlenceli, interaktif ve sosyal bir yaz kampı ile tanışmaya hazır mısınız? Bu programda çocuklar Play&Learn, Art, İngilizce, Müzik, Global Kids, Bilim ve Yaratıcılık ile Cooking derslerinde buluşuyor, eğlenerek öğrenmenin ne demek olduğunu keşfediyor. Program kapsamında, merkezlere göre değişkenlik göstererek yüzme, yoga, pony binme ve bahçe etkinliklerine de katılabiliyor.

Sabancı Üniversitesi Lise Yaz Okulu

वेब साइटसी: https://liseyazokulu.sabanciuniv.edu/

Lise öğrencileri ile 2021-2022 eğitim öğretim yılında liseye başlayacak öğrencilerin katılımına açık bu program, katılımcıların üniversite deneyimi yaşamalarını hedefliyor. İki haftalık üç dönem halinde düzenlenen yaz okulunda kırktan fazla üniversite dersi arasından en az iki, en çok dört ders seçimi yapılabiliyor. Bunların yanı sıra öğrenciler, düzenlenen kişisel gelişim seminerleri ve üniversite tanıtım etkinlikleriyle kendilerini geliştiriyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yaz Okulları

वेब साइटसी: https://genclikspor.ibb.istanbul/

İBB Spor Okulları, çocuklara erken yaşta spor bilinci aşılamayı hedefliyor ve bu doğrultuda 15 farklı branşta eğitim veriyor. Dersler 2 aylık dönemlerde toplamda 18 gün olacak şekilde düzenleniyor. 3-15 yaş aralığında bir çocuğunuz varsa çok şanslısınız; çünkü yalnızca 15 TL kayıt bedeli karşılığında çocuğunuzun hangi spor dalında yetenekli olduğunu Spor İstanbul Okulları’nda keşfedebilirsiniz!

Gymy Kids Club

Gymy Kids Club İstanbul yaz okulları

वेब साइटसी: gymykids.com

“Çocuklar spor yapsın!” mottosuyla hareket eden Gymy Kids Club, sunduğu çeşitli aktivitelerle hem ebeveynlere hem de çocuklara bir yaz okulundan fazlasını sunuyor. İstanbul yaz okulları arasında yerini alan kurum; açık hava atölyeleri ve doğaya kaçış seyahatleri de düzenliyor.

GyMagic Kids

Gymagic Kids yaz okulu

इन्स्टाग्राम: instagram.com/gymagickids

İstanbul Akatlar’daki Club Sporium’da faaliyet gösteren GyMagic Kids, yaz okulu arayışındaki ebeveynler için harika bir seçenek. Jimnastikten aikidoya, drama okulundan sinema eğitimlerine kadar pek çok farklı alanda etkinlikler düzenleyen GyMagic Kids, her biri alanında uzman olan çok sayıda eğitmene sahip.

İstanbul Modern Çevrim İçi Yaz Sanat Okulu
istanbul modern yaz okulu

थप जानकारी: istanbulmodern.org/tr/egitim/cocuklara-cevrimici-yaz-sanat-okulu_2861.html

Pandemiyle birlikte oldukça yaygınlaşan çevrim içi eğitim furyası, İstanbul Modern’in çocuklar için düzenlediği çevrim içi yaz ve sanat okulu ile devam ediyor. Ağustos ayı boyunca faaliyet gösterecek online okulda 10 farklı atölye düzenlenecek. Müze uzmanları ve sanatçıların katılımlarıyla çocuklar, evlerinden pek çok farklı sanat aktivitesini gerçekleştirme imkanı bulacak. Hafta içi her gün, 4-12 yaş grubu arasındaki çocuklar için gerçekleştirilecek etkinliklerde miniklere sanat tarihi hakkında bilgiler de verilecek.

 

उत्तर लेख्नुहोस्

आफ्नो इमेल ठेगाना प्रकाशित गरिनेछ।